Helemaal mee eens.
Wim Bakman | 09-12-2010 18:03:33  
Kijk eens naar Duitsland.
Kleinere klassen
Minder uren les geven per week
Meer salaris
Beroep heeft nog aanzien
Een overschot aan leerkrachten
Gerard ter Haar | 09-12-2010 19:04:30  
Mooi woorden! Ik hoop voor de leerlingen in Nederland dat de Kamer zal luisteren naar dit pleidooi!
@ Gerard: inderdaad. Familie van mij studeert voor leraar geschiedenis/Nederlands en gaat als startsalaris al bijna 1000 euro meer verdienen...
Jeanine | 09-12-2010 20:07:09  
Wat is het toch oorverdovend stil rondom onze CAO!
Zou men dusdanig onder de indruk zijn van onze demonstratie en de aangeboden model-CAO dat men driftig aan het werk geslagen is in Den Haag, of zou men het voor de zoveelste maal in een lade geschoven hebben met het opschrift: Quantité négligeable.
Jopie! | 14-12-2010 14:28:43  
@ Jopie, Volgens mij hebben "ze" het echt wel gehoord. Volgens de minister is de ambitie van het kabinet "helder" en gaat het departement daar "de komende jaren volop mee aan de slag". En nu dit er ook nog bij. Ik weet niet wat er helder is, maar denk dat het lang gaat duren. Daadkracht heet dat.
Repelsteeltje | 14-12-2010 15:49:45  
AOb cao-inzet met looptijd 1 jaar (2011-2012), de verloren tijd van 2010-2011 is helaas pindakaas.
1. Voor 2011-2012 looneis 2%, waarin de 0,9% voor de volledige dertiende maand inbegrepen zit (voor 2010-2011 niets met terugwerkende kracht, dat jaar wordt als een verloren jaar beschouwd, begrijp ik uit het stuk).
2. 23 lessen van 50 minuten per leraar per week, 38 lesweken in een schooljaar van 40 weken (behoud van de 60 verlofdagen en een aantal wettelijke feestdagen, over het compenseren van feestdagen die in de 60 dagen vallen, laat AOb zich niet uit).
3. Vakantie blijft zaak van CAO tussen werkgevers en werknemers.
4. 'Streven in de CAO naar' 24 leerlingen in HAVO/VWO-klassen, 20 in VMBO-T en 14 in de andere VMBO-klassen/Praktijkonderwijs.
5. Fulltime lestaak roosteren op 8 dagdelen.
6. Afspraken met nieuwe onbevoegde leraren over faciliteiten (tijd, kosten) en over de termijn waarin de studie moet zijn afgerond.
http://www.aob.nl/kixtart/modules/absolutenm/articlefiles/47759-aob_inzet_cao_vo%202011_31_01_2011.pdf
http://www.aob.nl/default.aspx?id=242&article=47759
Obelix | 06-03-2011 15:58:19  
Enne, o ja, de AOb is bereid de kleine BAPO in te leveren voor de reductie van het aantal lessen voor alle leraren.
Obelix | 06-03-2011 17:35:35  
Het is me nogal 'n verschil met de inzet van de VO-raad. Ik zie ze er niet direct uitkomen. Maar over 'n paar maanden is het alweer zomervakantie. Gaan wij twee keer op rij het nieuwe schooljaar in zonder CAO?
Marieke | 06-03-2011 17:51:24  
Hoe verhoogt deze CAO de aantrekkingskracht van het lerarenberoep voor afgestudeerde academici?
1. In feite 1,1% loonsverhoging plus een volwassen 13e maand. De laatste wens zorgt voor harmonisering met het bedrijfsleven (veel overheidsbanen kennen geen volwassen 13e maand). Gunstig voor iedereen. De loonsverhoging is bescheiden en neutraliseert slechts de inflatie. Geen speciaal effect op afgestudeerde academici.
2. Elke verplichte les eraf is er één. 38 weken à 23 lesuren levert totaal 730 klokuren les op; nog altijd 10% (onderbouw) tot 20% (bovenbouw) méér dan onze Europese collega's. Geen speciaal effect op afgestudeerde academici.
3. Vrome wens, omdat uiteindelijk de overheid gaat over omvang en planning van de vakantie. Binnen dat gegeven - krappe - kader hebben werkgever en werknemer weinig meer af te spreken. Hooguit de invulling van de 5 'roostervrije' dagen.
4. Hier worden vmbo-bb-kb-leraren bevoordeeld t.o.v. de hv-leraren. De rationale zal wel zijn dat de vmbo-leerlingen beter kunnen leren in kleine groepen. Maar dat geldt ook voor hv-leerlingen. Waarom hebben hv-leerlingen niet evenveel recht op een lage leerling-leraarratio als vmbo-leerlingen? Waarom heeft een kind met een hoog IQ minder recht op persoonlijke begeleiding dan een kind met een lager IQ? Op die principiële vraag schud ik het antwoord niet zomaar uit mijn mouw. Beide varen wel bij kleine klassen. In het AOB-voorstel draaien de hv-leraren op voor de kleine klassen van de vmbo-leraren.
Mij valt op dat de AOB hier een onderscheid meent te moeten maken tussen vmbo- en hv-leraren. Dat is relevant, aangezien de AOB kennelijk géén reden ziet om onderscheid te maken tussen twee andere lerarensoorten: de eerstegraders en de tweedegraders. Die worden in de CAO gelijk behandeld, zoals al 25 jaar bij deze bond het geval.
5. is onhaalbaar
6. is goedbedoeld, maar lijkt me tandeloos zonder sancties van overheidswege.
Ik zie geen inzet op werving eerstegraders. Geen woord over entreerecht bijv.
Hannes Minkema | 06-03-2011 22:41:56  
Dit staat in de cao-inzet van de VO-raad:
'Referendum werkdruk
De deelname aan het referendum over werkdruk was minimaal. Nauwelijks 20% van de docenten heeft aan het referendum deel genomen. Dit ondanks intensieve communicatieactiviteiten en versturen van de uitnodiging naar het huisadres. Verder blijkt dat de werknemers die hebben gerespondeerd geen goede afspiegeling vormen van de totale populatie, wat betreft leeftijd, geslacht en aanstellingsomvang. Ouderen hebben relatief vaker gerespondeerd dan jongeren en mannen relatief vaker dan vrouwen. Verder blijkt dat de respons onder fulltimers significant hoger is dan die onder parttimers. In de analyse is voor deze verschillen evenwel niet gecorrigeerd'.
Duizenden leraren vullen het referendum in. De uitkomst is echter niet welgevallig, dus huppekee, aan de kant met het referendum. Dat is nog eens luisteren naar het werkveld.
Obelix | 10-03-2011 12:51:45